Conferinței Române pentru Antreprenoriat și Inovare (C.R.A.I.) este organizată de Asociația pentru Educație Antreprenorială si a apărut ca un eveniment central al Asociatiei pentru Educatie Antreprenoriala. Conferința și-a propus să devină, în fiecare an, principalul loc de întâlnire al entităților care promovează activitățile de educație antreprenorială, inovare și transfer tehnologic din România, creând o punte de legatură între mediul academic, mediul privat și comunitatea locală. Printre participanții de la prima ediție s-au numărat reprezentanți ai Societăților Antreprenoriale Studențești de la principalele universități din România, Centre de Transfer Tehnologic, incubatoare, programe de accelerare a afacerilor, finanțatori ai antreprenoriatului și inovării, companii private, autorități publice, etc.

Partener Strategic CRAI: