Perioada complicată generată de criza sanitară SARS-CoV-2 ne-a oferit posibilitatea de a fi investivi și de a ne adapta. După ce am amânat Workshopul Face to Face pe care doream să îl realizăm împreună cu Babson College pentru Septembrie 2021 am reușit să îi convingem pe cei de la Babson College să construiască un workshop online.

Astfel, în perioada 14-24 Iulie 2020 Asociația pentru Educație Antreprenorială împreună cu Romanian American Foundation a sponsorizat 16 locuri pentru 16 profesori români din 16 universități din România pentru a participa la workshopul online Entrepreneurial Mindshift for Educators workshop oferit de Babson College, universitatea numărul 1 în Educație Antreprenorială din SUA.

Profesorii participanți din România sunt de la Universitățile: Universitatea de Medicină și Farmacie “Carol Davila”, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, Universitatea Valahia din Târgoviște, Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea din Craiova, Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară din Cluj, Universitatea ” Dunărea de Jos” din Galați, Universitatea “Ștefan cel Mare” din Suceava, Universitatea din Oradea, Universitatea de Petrol și Gaze din Ploiești, Universitatea “Gheorghe Asachi” din Iași, Universitatea “Ovidius” din Constanța, Universitatea Transilvania din Brașov, Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară din București, Universitatea Politehnica din Timișoara și Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj.

Suntem încântați că am putut sponsoriza acest program și sperăm să continuăm misiunea noastră de a oferi oportunități profesorilor din universitățile din România. 

Program realizat cu sprijinul partenerilor noștri